7.8 C
De Bilt

Nieuwe aanpak verkeersveiligheid Provinciale wegen

De komende jaren gaat de Provincie Zeeland extra investeren in de 400 kilometer aan Zeeuwse wegen. Met een nieuwe aanpak krijgt de verkeersveiligheid op provinciale wegen een impuls. Als er niets gebeurt, zal het aantal ongevallen de komende jaren toenemen. Daarom gaat de Provincie voortvarend aan de slag.

Impuls voor verkeersveiligheid

Al jaren wordt gewerkt aan de bereikbaarheid en verkeersveiligheid op Provinciale wegen. Naast dat er gewerkt wordt aan de inrichting van wegen, wordt er via het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland geïnvesteerd in bewustzijnscampagnes, educatie en cursussen, waarbij snelheid en afleiding speerpunten zijn. Ook handhaving is onderdeel van de aanpak om wegen veiliger te maken. Na een jarenlange daling van het aantal ongevallen, blijkt uit recent onderzoek dat het aantal ongevallen stabiliseert en – als er niets gebeurt – zal toenemen de komende jaren. Daarom is besloten om op een andere manier de verkeersveiligheid op de wegen aan te pakken.

Beoordeling wegen aan de hand van diverse criteria

Aan de hand van een aantal criteria zijn de afgelopen periode alle wegen die in beheer zijn van de Provincie beoordeeld. Op basis daarvan zijn 18 locaties naar voren gekomen waarbij de verkeersveiligheid een impuls moet krijgen. Die locaties worden in de komende jaren (versneld) aangepakt. Denk bijvoorbeeld aan het kruispunt bij de Oesterdam (N289), N686 bij Axel en de N663 tussen Middelburg en Veere. Naast wegen wordt ook ingezet op het veiliger maken van fietsoversteken en bermen.

Gedeputeerde Harry van der Maas: “Het leed dat een verkeersongeval met zich meebrengt is vaak niet te bevatten. Het kan een leven voor goed veranderen. Verkeersveiligheid verdient daarom voortdurend onze aandacht. We gaan aan de slag met het nog veiliger maken van onze wegen en knelpunten weg te nemen. Daar ben ik blij mee. Want we willen dat alle mensen die gebruikmaken van onze wegen, ook weer veilig thuiskomen!”

Het verbeteren van de verkeersveiligheid op onze N-wegen vergt een meerjarige aanpak. Niet alles kan in een keer. De komende jaren wordt stapsgewijs gekeken welke van de 18 locaties aangepakt wordt. Op basis daarvan wordt extra geld gereserveerd.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio