23.1 C
De Bilt

Wielervereniging Avanti en FietsToerClub Avanti 60 jaar; volop activiteiten op 8 en 9 oktober

Op zaterdag 8 en zondag 9 oktober 2022 vieren Wielervereniging Avanti en FietsToerClub Avanti dat zij 60 jaar geleden samen zijn opgericht. Het hele weekend staat bol met fietsactiviteiten en ’s avonds een barbecue voor leden, donateurs en oud-leden van beide verenigingen. 

Wielerprogramma

De Wielervereniging presenteert een uitgebreid wedstijdprogramma.

De zaterdag is gereserveerd voor de jeugd- en Junioren. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn er wedstrijden voor de jeugdcategorieën 1 tot en met 7 en  Junioren. voor de  Alphense jeugd zijn er dikke banden races in de verschillende leeftijdsgroepen van 5/6 jaar, 7/8 jaar, 9/10 jaar en 11/12 jaar. Inschrijven op de site van wvavanti.nl

Op zondag 9 oktober komen de volwassen aan de beurt met wedstrijden voor de sportklasse, nieuwelingen, Elite/Belofte/Amateurs (zowel mannen als vrouwen), een spectaculaire race achter de derny motoren en voor iedereen die een keer op de baan wil racen de burgerronde ofwel funklasse.  Voor alle wedstrijden zijn er fraaie prijzen en premies. De wedstrijden worden op de wielerbaan aan de Amerikalaan gehouden. Aanmelden en meer informatie vindt u op www.wvavanti.nl

Toerprogramma

Op zaterdag en zondag organiseert FTC Avanti de 8 kernen toertocht. De route gaat door de 8 kernen van Alphen aan den Rijn en voert u langs de verschillende locaties waar de clubhuizen hebben gestaan. Er is keuze uit de familietocht van 30 km, de doortraptocht van 60 km en voor de voor wie nog meer kan een tocht van 90 km. De route is beschikbaar  als GPS en de 30 en 60 km  in print.

Deelnemers kunnen starten tussen 09.00 uur en 11.00 uur in het clubhuis aan de Amerikalaan en daar eindigt de tocht ook. De stopplaats voor alle routes is restaurant Het Oude Rechthuis in Aarlanderveen. Daar wordt  koffie of een frisje aangeboden. Daar starten de wielrenners in de eerste jaren hun trainingsrondjes en dronken zij koffie. Na afloop bieden wij u nog een consumptie aan in het clubhuis. Routes en meer op www.ftcavanti.nl/

Waarom 2 verenigingen feest vieren

In 1962 is de Ren en Toer club Avanti (R&T club Avanti) opgericht in Alphen aan den Rijn als één vereniging. De renners waren aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie en de toerders bij de Nederlandse Rijwiel en Toer Unie. In 1981 vonden beide bonden, dat alle leden van R&T club Avanti bij beide bonden lid moesten zijn. Dit betekende dubbele contributie en toen zijn er twee verenigingen opgericht. Voor de toerfietsers en wedstrijdrijders. Vanuit de gezamenlijkheid vieren we dit feest. 

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio