Bloemetjes en bijen op Herenboerderij De Groote Modderkolk

Loenen – Wist je dat op Herenboerderij De Groote Modderkolk ook bijen gehouden worden? Deze bijen helpen bij het bestuiven van groenten zoals bijvoorbeeld courgettes, pompoenen en peulvruchten, en natuurlijk ook de fruitbomen. Op de boerderij zijn ook verschillende bloemstroken ingezaaid.

Dit zorgt ervoor dat er op de boerderij gedurende het hele groeiseizoen altijd bloeiende bloemen zijn waar de bijen stuifmeel en nectar kunnen halen. Daarnaast zijn de bloemstroken natuurlijk een prachtig gezicht en dragen ze bij aan de biodiversiteit.

Bijen zorgen voor nectar voor honing

De nectar uit de bloemen wordt door de bij gebruikt om honing van te maken. Honing gebruiken de bijen als voedselvoorraad, ook om de winter door te komen. Soms produceren ze zoveel honing dat ook de leden van de herenboerderij hiervan kunnen genieten.

Ben je nieuwsgierig geworden naar Herenboerderij De Groote Modderkolk? Tijdens een rondleiding op de boerderij maak je kennis met het Herenboerenconcept en ervaar je hoe leden samen eigenaar zijn van een duurzame, natuurinclusieve boerderij die lokaal voedsel produceert. Je krijgt een kijkje op het land, ontmoet de dieren en hoort hoe de coöperatie werkt.

Rondleidingen

Rondleidingen zijn elke eerste en derde zaterdag van de maand. Deze zijn gratis en duren ongeveer een uur. Aanmelden en meer informatie: https://hbgm.nl/rondleiding/ 

Je vind De Groote Modderkolk aan de Vrijenbergweg 24c, 7371 AA in Loenen .

Of bezoek de stand op zaterdag 26 september op de Honing & Bijenmarkt in Eerbeek. Lees hierover meer op onze website: https://grootemodderkolk.herenboeren.nl/agenda/25050/

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio