Van Gogh Huis Drenthe presenteert nieuwe huisstijl op Burendag

Nieuw-Amsterdam – Het Van Gogh Huis Drenthe heeft tijdens Burendag zijn nieuwe huisstijl gepresenteerd. Ongeveer 140 bezoekers kwamen naar het museum voor activiteiten, waaronder een wandel- en fietstocht met gids, portrettekeningen door illustrator Pirmin Rengers en de introductie van een samenwerking met sociale chocolaterie Chocodoki uit Emmen.

De vernieuwde uitstraling is onder meer zichtbaar op nieuwe banieren bij het pand en op de verpakking van een speciaal ontwikkelde bonbon. Het museum wil daarmee het verhaal van Vincent van Gogh, de verbinding met de regio en eigentijdse creatieve samenwerkingen bij elkaar brengen.

Van Gogh Huis werkt samen met Chocodoki

Het Van Gogh Huis Drenthe is de plek waar Vincent van Gogh in 1883 woonde en werkte. Het museum zoekt vanuit die historische locatie naar manieren om zijn verhaal ook in het heden te laten leven. Lokale samenwerking en creativiteit spelen daarbij een belangrijke rol.

Chocodoki ontwikkelde voor het museum een bonbon met venkel en anijs, geïnspireerd op absint. De bonbon werd tijdens Burendag geïntroduceerd door Linda Nieuwenburg van Chocodoki en Viola Mulder, bestuurslid van het Van Gogh Huis Drenthe.

“Het Van Gogh Huis probeert steeds weer de lokale samenwerking op te zoeken om juist met ondernemers uit het dorp en de regio elkaar te versterken, en het Van Gogh-thema op de kaart te zetten”, aldus Mulder.

Nieuwe huisstijl en illustratie van Pirmin Rengers

De nieuwe huisstijl moet aansluiten bij de verdere ontwikkeling van het museum: herkenbaar vanuit het verleden en met de blik op de toekomst. Illustrator Pirmin Rengers, die onder meer voor de Volkskrant en de VPRO heeft gewerkt, maakte een illustratie voor de verpakking van de bonbon. Tijdens Burendag portretteerde hij bezoekers in het Van Gogh Huis.

Burendag in teken van ontmoeting

De dag begon met het uitzwaaien van Vincent van Gogh, die de tocht van Veenoord naar Zweeloo maakte, net als op 1 november 1883. Dit keer ging hij samen met een influencer en een vrijwilliger van het museum op pad. Het initiatief kwam van de gemeente Coevorden in het kader van gezamenlijke Burendagactiviteiten van Van Gogh Drenthe.

De nieuwe bonbon met venkel en anijs is als ‘het palet van Van Gogh’ verkrijgbaar bij het Van Gogh Huis Drenthe en Chocodoki. Meer informatie is te vinden op www.vangogh-drenthe.nl en www.chocodoki.nl.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio