Meer deelauto’s in Leidschendam-Voorburg vanwege toenemende vraag

Er is steeds meer vraag naar deelvervoer. Door het delen van auto’s ontstaat er meer ruimte op straat, minder parkeerdruk en minder uitstoot. Daarom stimuleert de gemeente duurzaam en veilig reizen en breidt het aanbod van deelauto’s verder uit. Sinds begin juni heeft Greenwheels 6 nieuwe deelautoplekken in Leidschendam-Voorburg. Inwoners kunnen zich via de app eenvoudig registreren, een auto reserveren en direct op pad gaan.

In 1998 kwam de eerste deelauto naar Leidschendam-Voorburg. Nu zijn er 33 deelauto’s inclusief de 6 nieuwe deelauto’s van Greenwheels. De plekken over de hele gemeente zijn zo gekozen dat zoveel mogelijk inwoners gebruik kunnen maken van een deelauto en dit een duurzaam alternatief voor een eigen auto biedt.

Wethouder mobiliteit Marcel Belt: “Met de uitbreiding van deelauto’s spelen we in op de groeiende behoefte van inwoners aan flexibel en duurzaam vervoer. Het gebruik is eenvoudig en door deelvervoer ontstaat er meer ruimte op straat voor groen en ontmoeting. Zo werken we stap voor stap aan een prettigere, bereikbare en toekomstbestendige leefomgeving voor onze inwoners.”

Groei in gebruik deelauto’s en aantal autodelers

De deelauto in Leidschendam-Voorburg wordt gemiddeld 4,4 uur per 24 uur gereserveerd (dit is hetzelfde als het landelijk gemiddelde). De stijgende interesse laat zien dat steeds meer inwoners kiezen voor een flexibel en duurzaam alternatief voor autobezit. Autodelers vermijden vaste lasten zoals verzekeringen en onderhoud, terwijl ze toch de vrijheid van een auto behouden.

Eenvoudig in gebruik

Voor inwoners die interesse hebben, is het proces eenvoudig: met de app van Greenwheels vinden inwoners snel de dichtstbijzijnde beschikbare deelauto. Ook het openen en afsluiten van de auto doen inwoners met deze app. De kosten zijn gebaseerd op gebruik, inclusief brandstof, verzekering en onderhoud. Aanmelden is gratis en kan vanaf 18 jaar met geldig rijbewijs.

De 6 nieuwe plekken voor deelauto’s van Greenwheels zijn te vinden ter hoogte van de Van Montfoortstraat 23/ kruising Graaf Florisplein, Zegtruststraat 1 en Marcellus Emantslaan 3c in Voorburg en ter hoogte van Schadeken 9, Nieuwstraat 122 en Schoorlaan in Leidschendam.

Aanbod deelvoertuigen

In Leidschendam-Voorburg kunnen inwoners gebruikmaken van deelauto’s van Greenwheels en Mywheels, deelscooters van Felyx en Check en deelfietsen van Donkey Republic.

Kijk voor meer informatie over Greenwheels en de andere deelvoertuigen op: https://www.lv.nl/deelvoertuigen

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio