Delft krijgt in de komende vijftien jaar tien nieuwe kindcentra. In een kindcentrum komen primair onderwijs, opvang en zorg samen voor kinderen van nul tot twaalf jaar. De kindcentra komen op bestaande locaties van Delftse basisscholen.
De schoolbesturen van de Stichting Christelijk Onderwijs Delft, Laurentius Onderwijs en kinderopvang en Stichting Librijn Openbaar Onderwijs hebben op vrijdag 17 april hun handtekening hiervoor gezet. Ook de gemeente en de bouwers – Blanksma Groep, Hegeman Bouw & Infra en BINX Smartility – tekenden de overeenkomst.
In 2028 de eerste van 10 kindcentra
De basisscholen De Waterhof en De Zonnesprong in Tanthof-West krijgen als eerste een nieuw kindcentrum. Dat moet in 2028 klaar zijn. Daarna volgt een kindcentrum bij SpringWijs in Tanthof-Oost. Dat wordt in 2030 in gebruik genomen. De jaren daarna volgen andere kindcentra. De exacte planning is nog niet bekend.
Eigen onderwijsvisie
De bouwers werken op een nieuwe manier (modulair) waardoor snel kan worden gebouwd. Deze manier van bouwen en ontwikkelen is nieuw. “Alleen in de gemeente Amsterdam hebben ze ook deze manier van werken toegepast”, geeft wethouder Schrederhof aan. “We hebben ons door hen laten inspireren”. Bij het ontwerpen van de kindcentra wordt door ieder kindcentrum een deel naar eigen behoefte en eisen ingedeeld vanuit hun eigen onderwijsvisie: de manier hoe kinderen spelen, leren en zich ontwikkelen.
Klimaatbestendig en circulair
Daarnaast houdt men in het ontwerp rekening met klimaatveranderingen. De bouwers maken zoveel mogelijk gebruik van natuurlijke materialen. Ook worden materialen hergebruikt. Het zorgt voor een natuurlijke en gezonde omgeving, zowel binnen de school als daarbuiten.
Tijdelijke huisvesting
De nieuwbouw vindt meestal plaats op de huidige locatie van de scholen. De leerlingen moeten tijdens de bouw dan ergens anders naar school. Verhuizen naar een tijdelijke, andere locatie gebeurt alleen in de schoolvakanties. Leerlingen en de ouders hebben dan zo min mogelijk last van de werkzaamheden.
