Feest Scheiwijkse molen en minicursus molenaar

Hoornaar – Op zaterdag 20 juni vanaf 10:30u is er een feestje bij de Scheiwijkse molen die groot onderhoud heeft gehad. De molen was toe aan nieuwe wieken, een nieuw rietdek en zo meer. Inmiddels is het werk volledig afgerond en is het tijd om dat te vieren.

Om een molen in goede conditie te houden is regelmatig draaien van groot belang.

Gediplomeerde molenaars nodig

Stilstand is achteruitgang, een veelgehoorde opmerking in de molenwereld. Molenaars zijn dus onmisbaar want zonder gediplomeerde molenaars kan de molen niet in beweging worden gezet. Een molen onderhouden kost veel geld. Gemiddeld wordt er per molen €15.000 besteed aan regulier onderhoud per jaar.

Omdat dit niet voldoende is blijft af en toe groot onderhoud of restauratie noodzakelijk met aanzienlijk hogere bedragen. Ondanks subsidies blijft er altijd nog een bedrag over dat uit andere middelen moet worden betaald. Door de eigenaar en beheerder, Molenstichting SIMAV, is er om die reden een vriendengroep in het leven geroepen: ‘Vrienden van de Hoornaarse molen’.

Scheiwijkse molen

Deze vrienden steunen, door een bijdrage, de Scheiwijkse en de Oudendijkse molen. Hiermee kunnen deze eeuwenoude monumenten bewaard blijven in een veranderende wereld. Als dank worden vrienden jaarlijks uitgenodigd als gast op de molen. Zaterdag zijn naast de vrienden ook andere geinteresseerden uitgenodigd om de molen van dichtbij te bekijken. Ook is er de mogelijkheid een minicursus molenaar te volgen. Hierbij komen onder andere het kruien, opzeilen en de vang lichten aan de orde.

De Scheiwijkse molen is gelegen aan de Lage Giessen 53 in Hoornaar.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio