Nationale Kunstdagen in Gorinchem met ruim 120 kunstenaars

Gorinchem – De Nationale Kunstdagen keren op zaterdag 14 en zondag 15 november 2026 terug naar Next Level in Evenementenhal Gorinchem. Tijdens de zeventiende editie tonen ruim 120 kunstenaars schilderijen, beelden, fotografie en andere hedendaagse kunst. Bezoekers kunnen de werken bekijken of kopen en rechtstreeks met de makers praten over hun werkwijze en inspiratie.

Kunstdagen voor liefhebbers en nieuwe bezoekers

De kunstbeurs is bedoeld voor zowel ervaren verzamelaars als mensen die voor het eerst kennismaken met het kopen van kunst. Een aankoop is niet verplicht. Voor kunstenaars bieden de Nationale Kunstdagen de gelegenheid hun werk aan een breed publiek te presenteren.

Uitreiking Kunstenaar van het Jaar op zaterdag

Op zaterdag 14 november reikt Ronald Westerhuis, Kunstenaar van het Jaar 2026, de trofee uit aan zijn opvolger. De naam van de nieuwe winnaar wordt op vrijdag 6 november bekendgemaakt. De verkiezing staat los van de kunstbeurs, maar wordt eveneens georganiseerd door Stichting Kunstweek. Direct na de uitreiking presenteert de stichting de nieuwe editie van het Jaarboek Kunstenaars.

Artist Talks tijdens de Kunstdagen op zaterdag

Op beide dagen lichten kunstenaars tijdens Artist Talks hun werk toe. Op zaterdag 14 november vertelt Mercedes Guillamon om 13.00 uur over de rust en eenvoud van Sumi-e. Jeanne Giberius spreekt om 14.00 uur over haar zoektocht naar vorm, kleur, materie en licht. Om 15.00 uur bespreekt Petra Appel symboliek en gelaagdheid in haar collages. José Heber vertelt om 16.00 uur over portretten van gebroken glas.

Artist Talks op zondag 15 november

Op zondag 15 november begint Christine Deussen-McCall om 13.00 uur met een verhaal over de transformatie van een gedroogde kalebas tot lichtobject. Om 14.00 uur laat Jim Beuks zien hoe zijn schilderijen uitgroeien tot art fashion. Marco Lopulalan vertelt om 15.00 uur over de weg van glasblazen naar glaskunst. Cornelis Morales sluit het programma om 16.00 uur af met een toelichting op etsen en gravures.

Openingstijden en toegangsprijzen

De Nationale Kunstdagen vinden plaats bij Next Level in Evenementenhal Gorinchem, Franklinweg 2, 4207 HZ Gorinchem. Op zaterdag 14 november is de beurs geopend van 11.00 tot 17.30 uur en op zondag 15 november van 11.00 tot 17.00 uur. Een dagticket kost € 15,00 en een weekendticket voor beide dagen € 25,00. De Artist Talks zijn bij de toegangsprijs inbegrepen. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van de organisatie of aan de kassa.

De Kunstdagen brengen sinds 2009 kunstenaars en publiek bijeen. Stichting Kunstweek organiseert de beurs en biedt daarmee een podium aan hedendaagse kunstenaars uit Nederland.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio