Spirit bereikt opnieuw promotiefinale na overtuigende zege op FC Axel (5-0)  ()

Verslag door Eric de Vendt: Spirit heeft zich zaterdag overtuigend geplaatst voor de finale van de nacompetitie om promotie naar de tweede klasse. Op een drukbezocht sportpark in Ouderkerk boekte de ploeg een ruime 5-0 overwinning op FC Axel. Daarmee staat Spirit voor het tweede jaar op rij in de promotiefinale. Tegenstander daarin is competitiegenoot Hardinxveld, dat eveneens eenvoudig afrekende met Zeelandia-Middelburg (0-5).

Vroege voorsprong

De thuisploeg kende een uitstekende start. Al in de vierde minuut kwam Spirit op voorsprong. De bal belandde voor de voeten van Cris de Jong, die vanaf ongeveer zestien meter doeltreffend uithaalde: 1-0.
FC Axel probeerde daarna meer grip op de wedstrijd te krijgen, maar wist nauwelijks gevaar te stichten. Doelman Sean Luthart hield eenvoudig stand bij de schaarse doelpogingen van de bezoekers, terwijl Damian Slot met enkele sterke verdedigende ingrepen het gevaar ver van het eigen doel hield.

Aan de andere kant creëerde Spirit meerdere mogelijkheden om de voorsprong uit te breiden. Een veelbelovende aanval van Thico Addicks en Ruben Slooff werd op het laatste moment onderschept voordat Daniël van der Zwan gevaarlijk kon worden. Niet veel later kreeg Daniël van der Zwan zelf een kans, maar zijn inzet ging ruim over het doel.

De grootste mogelijkheid van de eerste helft was voor Thico Addicks. Zijn schot werd echter knap gekeerd door de doelman van FC Axel. Uit de daaropvolgende corner kwam Olaf Visser tot een schot, maar ook dat leverde geen doelpunt op doordat de Zeeuwse sluitpost tijdig kon ingrijpen.

Spirit slaat toe na rust en stelt finale zeker

De eerste serieuze kans van de tweede helft was voor FC Axel. Een inzet van dichtbij werd via een Spirit-verdediger tot corner verwerkt. Uit die hoekschop werd vervolgens over geschoten.

Spirit reageerde echter snel. Nadat Ruben Slooff en Olaf Visser er niet in slaagden de bal tegen de touwen te werken, was het Thijs Loeve die wel succesvol afrondde. Zijn schot werd onderweg van richting veranderd, waardoor de doelman kansloos was: 2-0.

Kort daarna zag Levi de Jong een treffer wegens buitenspel afgekeurd worden. Ook een veelbelovende aanval van Ruben Slooff strandde, doordat hij de vrijstaande Daniël van der Zwan en Levi de Jong niet wist te bereiken. FC Axel kreeg vervolgens twee grote kansen om terug in de wedstrijd te komen, maar liet beide mogelijkheden onbenut.

Wedstrijd beslist

Na een uur spelen viel de beslissing. Thijs Loeve bediende Daniël van der Zwan, die de bal uitstekend aannam en beheerst afrondde voor de 3-0.

In de slotfase bleef Spirit op zoek naar meer doelpunten. Dat resulteerde uiteindelijk in een nog ruimere overwinning. Invallers Nicky Bentzon en Pepijn Nobel bepaalden de eindstand op 5-0 door respectievelijk de vierde en vijfde treffer voor hun rekening te nemen.

Opnieuw een finale tegen Hardinxveld

Spirit mag zich nu opmaken voor opnieuw een finale in de nacompetitie. Daarin ontmoeten Hardinxveld en Spirit elkaar voor de 3e keer dit seizoen. Beide ploegen streden bijna het hele seizoen samen met Pelikaan om het kampioenschap, dat uiteindelijk naar de club uit Zwijndrecht ging.

Waar de promotiefinale zal worden gespeeld, is op dit moment nog niet bekend. De eerste contacten zijn inmiddels gelegd en naar verwachting wordt de speellocatie binnenkort vastgesteld.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio