Barendrecht – Rijkswaterstaat start in 2026 met het aanbrengen van geluidsreducerend asfalt op de A15. Op de hoofd- en parallelbanen, op het traject tussen de Maasvlakte en het Vaanplein wordt dubbellaags fijn ZOAB aangebracht. Dit asfalt zorgt voor minder geluid vanaf de snelweg.
Stiller asfalt A15
De (dreigende) overschrijdingen van toegestaan geluid op het traject op de A15 zijn met de aanleg van het nieuwe wegdek dan verleden tijd. Wethouder Lennart van de Linden: “We wachten hier in Barendrecht al lang op. Er wordt al sinds 2022 gesproken over het geluidsarme asfalt op de A15, maar de aanleg ervan werd door Rijkswaterstaat steeds uitgesteld. Ik ben blij dat het nu eindelijk op de planning staat. De hoge geluidbelasting die door de A15 veroorzaakt wordt, heeft een negatief effect op onze gezonde leefomgeving.”
Uitvoering in 2026 en 2027
Er wordt zowel in weekenden als in langere perioden gewerkt aan de A15. De werkzaamheden vinden plaats in de maanden april tot en met oktober 2026 en in 2027. De exacte planning wordt tegen die tijd bekend gemaakt.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven. Heeft u een vraag over een bericht of wilt u iets persoonlijks delen? Neem dan contact op met de organisatie in het bericht of stuur uw vraag naar onze redactie. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Door een reactie te plaatsen gaat u akkoord met onze Algemene Voorwaarden en het Privacy- & redactiebeleid.