Vuurwerk inleveren kan op 23 september in Emmen

Emmen – Vuurwerk inleveren kan op woensdag 23 september gratis en anoniem tijdens een landelijke inleveractie van de Rijksoverheid. Inwoners van de gemeente Emmen kunnen die dag tussen 8.00 en 13.00 uur terecht aan de Bartholomeus Diasstraat in Emmen, naast de milieustraat van Area.

Sinds 1 augustus 2026 geldt in Nederland een vuurwerkverbod voor consumenten. Met de actie krijgen inwoners de mogelijkheid om vuurwerk veilig in te leveren, zonder risico op een boete.

Alle soorten consumentenvuurwerk inleveren

Alle soorten consumentenvuurwerk kunnen worden ingeleverd, ook vuurwerk dat al eerder verboden was. Het maakt niet uit hoeveel vuurwerk iemand meeneemt. Zelfgemaakte explosieven en andere gevaarlijke voorwerpen kunnen niet worden ingeleverd.

Het ingeleverde vuurwerk wordt door gespecialiseerd personeel ingenomen, veilig afgevoerd en vernietigd.

Inleverpunt aan Bartholomeus Diasstraat

Wie vuurwerk wil inleveren, is op 23 september tussen 8.00 en 13.00 uur welkom aan de Bartholomeus Diasstraat in Emmen. Het inleverpunt ligt naast de milieustraat van Area. De locatie wordt ter plaatse duidelijk aangegeven met borden.

Vuurwerk inleveren gebeurt anoniem en er wordt geen boete opgelegd.

Veiligheid staat voorop

Met de landelijke inleveractie wil de Rijksoverheid voorkomen dat vuurwerk langdurig thuis wordt opgeslagen. Daarmee kunnen gevaarlijke situaties worden voorkomen en krijgen inwoners de kans om op een veilige manier afstand te doen van hun oude vuurwerk.

Meer informatie over vuurwerk inleveren

Meer informatie over het vuurwerkverbod en de landelijke inleveractie is te vinden op leverjevuurwerkin.nl.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio