Gouda – Gouda heeft het aantal standplaatsen voor woonwagens met 5 uitgebreid. Ze zijn gerealiseerd aan de Eerste Moordrechtse Tiendweg. De gemeente verhuurt ze. De 5 nieuwe plekken zijn verloot onder belangstellenden. Met deze uitbreiding beschikt Gouda nu over 75 standplaatsen op 6 verschillende locaties.
“In een compacte stad als Gouda is de druk op de beschikbare ruimte groot. Daarom ben ik er trots op dat we het aantal standplaatsen hebben uitgebreid”, zegt wethouder Thierry van Vugt. “De bewoners hebben een eigen culturele identiteit. De woonwagencultuur is geplaatst op de Nationale Inventaris Immaterieel Cultureel Erfgoed. Deze erkenning brengt de verplichting met zich mee om voor voldoende standplaatsen te zorgen, zodat bewoners volgens hun tradities en culturele identiteit kunnen leven”.
Inclusie en gelijkwaardigheid
Woonwagenbewoners zijn in Nederland decennialang geconfronteerd met stigmatisering en een beleid van uitsterfconstructies, gericht op het geleidelijk afbouwen van standplaatsen. Van Vugt: “Gouda staat voor inclusie en gelijkwaardigheid. Met de uitbreiding van het aantal standplaatsen geven we erkenning van deze woonvorm als uiting van culturele identiteit”.
Woonwagenllocatie
Momenteel wordt bezien hoe en wanneer ook in de nieuwbouwwijk Westergouwe een locatie kan worden gecreëerd. Dit is onderdeel van de planvorming voor de nieuwe bouwfases van de wijk.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven. Heeft u een vraag over een bericht of wilt u iets persoonlijks delen? Neem dan contact op met de organisatie in het bericht of stuur uw vraag naar onze redactie. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Door een reactie te plaatsen gaat u akkoord met onze Algemene Voorwaarden en het Privacy- & redactiebeleid.