Friese taal centraal in leesproject Opsterlân Lêst

Het Friese leesproject ‘Opsterlân Lêst’ wordt donderdag 5 november feestelijk gelanceerd in Sporthal Koartsweagen in Gorredijk. Wethouder Bert Koonstra overhandigt daar samen met schrijfster Tialda Hoogeveen en illustrator Yke Reeder het kinderboek ‘Abe en de Aardichman’ aan een klas basisschoolleerlingen. Met het project wil de gemeente Opsterland de Friese taal doorgeven aan een nieuwe generatie.

‘Opsterlân Lêst’ is een samenwerking tussen de gemeente Opsterlân en Biblioteek Súdeast-Fryslân (BZOF). Alle leerlingen van groep 5 in de gemeente Opsterland krijgen een Friestalig kinderboek cadeau. Er is gekozen voor ‘Abe en de Aardichman’. Tijdens de lancering ontvangt de aanwezige schoolklas de boeken officieel.

Friese taal voor een nieuwe generatie

Het stimuleren van de Friese taal is een belangrijk onderdeel van het gemeentelijke beleid. Wethouder Bert Koonstra zegt: “De Fryske taal is ûnskiedber ferbûn mei de identiteit fan Opsterlân. Wy fine it as gemeente tige wichtich dat we derfoar soargje dat alle Opsterlânske bern it Frysk meikrije. Mei in prachtich boek as ‘Abe en de Aardichman’ bringe wy it Frysk op in tagonklike en foaral leuke wize de klasse en de húskeamer yn.”

Leesproject onderdeel van taalbeleid

Het project valt onder het gemeentelijke taalbeleidsplan ‘Mei-inoar Frysk’. Daarmee wil Opsterland de Friese taal onder jongeren bevorderen en versterken. Naast het jaarlijkse boekengeschenk komen er de komende jaren meer activiteiten. Alle basisscholen in de gemeente krijgen ook een speciale Fryske Lêstkiste met kinderboeken, bedoeld om het leesplezier in het Fries blijvend te stimuleren.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio