Door klimaatverandering valt er steeds meer regen in korte periodes. Om wateroverlast te beperken laat de gemeente de riolering vervangen in de Prinsessenbuurt in Wolvega. Donderdag 17 juli werden de plannen tijdens een feestelijke bijeenkomst gepresenteerd aan de inwoners.
Op het grasveld tegenover de Margrietstraat liet aannemer NTP de plannen zien. Inwoners kregen uitleg over de werkzaamheden en konden vragen stellen. Het springkussen en de frietkar zorgden voor een goede opkomst en veel vertier. Ook wethouder Heidi den Hartigh was aanwezig en ging met de buurtbewoners in gesprek.
Gescheiden riolering
NTP gaat de riolering vervangen in de Bernardlaan, Beatrixstraat, Irenestraat, Margrietstraat en Marijkestraat. Hiervoor wordt de weg opengebroken. Er wordt een gescheiden riolering aangelegd. Dat betekent dat het huishoudelijke afvalwater in een buis komt en het regenwater in een andere buis. Het regenwater kan zo direct naar een sloot worden afgevoerd. Alleen het afvalwater wordt nog maar gezuiverd. De zuiveringsinstallaties hoeven dus minder water te zuiveren. Daardoor is de kans op overstromingen bij veel regen veel kleiner.
Werkzaamheden
De werkzaamheden starten op 25 augustus en worden in 10 delen uitgevoerd. Tijdens de werkzaamheden is de weg afgesloten voor verkeer. Naar verwachting zijn de werkzaamheden in juni 2026 klaar.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven. Heeft u een vraag over een bericht of wilt u iets persoonlijks delen? Neem dan contact op met de organisatie in het bericht of stuur uw vraag naar onze redactie. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Door een reactie te plaatsen gaat u akkoord met onze Algemene Voorwaarden en het Privacy- & redactiebeleid.