Hilversum – Op zaterdag 12 en zondag 13 september gaan de deuren, poorten en hekken van vele Hilversumse monumenten weer open tijdens Open Monumentendag. Tijdens dit weekend kun je monumenten van buiten én van binnen bekijken die normaal gesproken vaak voor het publiek gesloten blijven. Daarnaast biedt het Dudok Architectuur Centrum een uitgebreid programma op diverse monumentale locaties, waaronder fietsexcursies, rondleidingen en liveoptredens.
Op zaterdagavond worden bovendien zes monumenten op bijzondere wijze tot leven gewekt met lichtprojecties, dans en muziek tijdens Sprekende Gevels en op de zondag maakt ook een speciaal Kinderfestival deel uit van Open Monumentendag. Alle activiteiten en optredens zijn gratis toegankelijk.
Hilversum herbergt vele monumenten, uiteenlopend van eeuwenoude gebouwen, tuinen en landgoederen tot bijzondere bouwwerken uit de 21e eeuw. Open Monumentendag is de uitgelezen gelegenheid om Hilversum te voet of op de fiets te verkennen en deze monumenten te bezoeken.
Dagprogramma
Op zaterdag 12 en zondag 13 september zijn overdag zo’n 50 monumenten en bijzondere plekken in en rond Hilversum geopend. Bekende iconen zoals de Vituskerk, Zonnestraal, de Fabritiusschool, de Mevlana moskee en landgoed Zwaluwenberg zijn ook dit jaar weer te bezoeken. Daarnaast zijn er nieuwe locaties te ontdekken, waaronder de voormalige Vermeerschool, Ons Gebouw, Landhuis Jagtlust, Monk Boldergym en de Vondelschool. Op diverse locaties kun je bovendien deelnemen aan een rondleiding, een expositie of voorstelling bekijken of genieten van klassieke muziekconcerten in samenwerking met WoNDeRFeel.
75 jaar Televisie Route inHilversum
Dit jaar bestaat televisie 75 jaar in Nederland. Ter gelegenheid van dit jubileum kun je tijdens Open Monumentendag een speciale ‘75 jaar Televisie Route’ volgen, want Hilversum wordt natuurlijk niet voor niets de Mediastad genoemd. Stap op de fiets en bezoek markante mediagebouwen zoals De Vioolkist, het EO-gebouw, Heuvellaan Hilversum, het voormalig AKN- en M-gebouw, het voormalig KRO-studiocomplex of de voormalige Wereldomroep/AVRO-TROS. Uiteraard mag ook een bezoek aan de Heel Holland Zoekt-expositie in Beeld & Geluid niet ontbreken.
Sprekende Gevels
Op zaterdag 12 september kun je van 20.00 uur tot 22.30 uur een speciale avondroute volgen langs zes Sprekende Gevels. Zo worden, in samenwerking met studenten van ArtEZ Zwolle en het Amsterdams Conservatorium, de gevels van het voormalig Kantongerecht en Badhuis tot leven gebracht met lichtanimaties en muziek. Het voormalig C&A winkelpand aan de Kerkstaat vormt het filmdoek voor een gevelanimatie van kunstenaar Kris Kobes.
In de Vituskerk aan het Melkpad kun je genieten van een ligconcert waarin poëzie en live pianomuziek samenkomen, terwijl in de vrijmetselaarsloge van Gebouw De Vereeniging fragmenten uit de indrukwekkende dansdocumentaire ‘Front Row’ met livemuziek vertoond worden. In de Burgerzaal van het Raadhuis presenteren cabaretier en schrijver Vincent Bijlo -achterkleinzoon van architect H.P. Berlage- en het Berlage Saxophone Quartet tenslotte fragmenten uit de nieuwe voorstelling Het visioen van Berlage, waarin de teksten van Bijlo worden verweven met lichtkunst en muziek.
Kinderfestival
Het grasveld van Raadhuis Hilversum (zijde Dudok Architectuur Centrum) wordt op zondag 13 september van 11.00 tot 16.00 uur omgetoverd tot een mini-festivalterrein voor het hele gezin. Tijdens het Kinderfestival kun je hier meedoen aan workshops, voorleesmomenten en een speurtocht of genieten van een muziekvoorstelling en films, om zo spelenderwijs kennis te maken met architectuur, erfgoed en verbeelding.
Alle optredens en activiteiten zijn gratis toegankelijk, al is het voor sommige activiteiten wel nodig om vooraf te reserveren. Kijk voor meer informatie en het volledige programma van Open Monumentendag op: www.dudokarchitectuurcentrum.nl

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.