Lezen en schrijven: gratis hulp voor inwoners van Alkmaar

Alkmaar – Niet iedereen vindt lezen en schrijven of rekenen makkelijk. In Alkmaar zijn er verschillende plekken waar inwoners gratis kunnen leren of hulp kunnen krijgen. Zo kunnen zij hun zaken beter en zelfstandig regelen. Van 8 tot en met 15 september is het de Week van Lezen en Schrijven.

Taalambassadeur Paméla Melkert is laaggeletterd: “Ik wil het liefst zelf alle brieven, websites en andere teksten begrijpen. Dan hoef ik niet altijd om hulp te vragen. Zelfstandig zijn is mijn diploma.”

Gratis les in lezen en schrijven bij het Taalhuis

Wie beter wil leren lezen en schrijven, spreken, luisteren of rekenen, kan gratis terecht bij het Taalhuis. Meer informatie is te vinden via bibliotheekkennemerwaard.nl/taalhuis of telefonisch via 072 515 66 44.

Het Taalhuis staat op woensdag 9 september ook met de bakfiets op de markt in De Mare, van 13.00 tot 15.00 uur.

Onduidelijke brief van de gemeente Alkmaar?

Inwoners die niet begrijpen wat zij in een brief van de gemeente Alkmaar moeten weten of doen, kunnen dit laten weten. De gemeente kan de brief persoonlijk aan de telefoon uitleggen of een nieuwe, duidelijkere brief sturen. Zo wil de gemeente samen met inwoners leren om duidelijkere brieven te schrijven.

Meer informatie is te vinden via alkmaar.nl/duidelijk of telefonisch via 14 072.

Hulp bij het Wijkcontactpunt

Wie een vraag heeft waar diegene zelf niet uitkomt of niet weet welke hulp nodig is, kan gratis terecht bij een Wijkcontactpunt. Iedereen is er welkom met grote en kleine vragen. Er zijn meerdere wijkcontactpunten en inwoners kunnen zonder afspraak binnenlopen.

Meer informatie over de locaties is te vinden via alkmaar.nl/wijkcontactpunt of telefonisch via 14 072.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio