Capelle aan den IJssel – De eerste actiedag van het NK Tegelwippen in Capelle heeft afgelopen zaterdag al veel betrokkenheid opgeleverd. Capellenaren kwamen naar de groene huiskamer van Duurzaam Capelle voor advies over een groenere tuin en energiebesparing, en ontvingen plantenpakketten in ruil voor het vervangen van tegels door groen.
Capellenaren konden terecht voor advies en tips over een groenere tuin, energiebesparing en het hergebruik van spullen. Deelnemers aan het NK Tegelwippen haalden hun gratis plantenpakket op. Ook konden bewoners van Fascinatio via een bewonersinitiatief in de wijk een gratis plantje voor hun tuin meenemen.
Wethouder Sjoerd Geissler kwam ook een kijkje nemen. “Samen met Capellenaren willen we onze stad groener maken. Iedereen in Capelle kan zijn of haar steentje bijdragen aan het NK Tegelwippen. Op die manier is Capelle ook in de toekomst een aangename, mooie én gezonde plek om te wonen, werken en te verblijven. Een stad waar het koeler is op warme dagen, waar ruimte is om water in de bodem te laten zakken én het groen is goed voor bijen, vlinders en andere dieren.”
Plantenpakketten in ruil voor deelname
In ruil voor de deelname aan het NK Tegelwippen kunnen Capellenaren één plantenpakket aanvragen. Er zijn drie soorten plantenpakketten beschikbaar. Met dit plantenpakket kunnen Capellenaren direct de plek waar tegels uit de tuin hebt gehaald zijn, opvullen met groen. Het plantenpakket bestaat uit vijf (voornamelijk) inheemse planten. Dat zijn planten die goed passen in Capelle, goed zijn voor de biodiversiteit en die de tuin verkoelen.
NK Tegelwippen actiedag in Capelle-West/’s Gravenland
Op 6 juni staat de groene huiskamer van Duurzaam Capelle van 10.00 tot 15.00 uur buiten bij de Puccinipassage. Capellenaren kunnen daar langskomen voor koffie, informatie over onder andere het inrichten van uw tuin en de subsidieregeling Water, groen en zonwering. De Tuinrangers geven tips op maat aan Capelse tuineigenaren. Via de watertafel zien bezoekers wat er bij flinke buien gebeurt in een versteende en groenere omgeving. Ook is Duurzaam Capelle on tour aanwezig met tips voor energiebesparen en het langer en hergebruiken van spullen. Bij de kraam van de Ontspulknul kunnen Capellenaren nog bruikbare spullen inleveren, waar ze een ander blij mee maken.
Meer informatie over de plantenpakketten en wat er te doen is tijdens de actiedagen voor het NK Tegelwippen staat op www.duurzaamcapelle.nl/nktegelwippen.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven. Heeft u een vraag over een bericht of wilt u iets persoonlijks delen? Neem dan contact op met de organisatie in het bericht of stuur uw vraag naar onze redactie. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Door een reactie te plaatsen gaat u akkoord met onze Algemene Voorwaarden en het Privacy- & redactiebeleid.