Terneuzen- De Textiel Race Zeeuws-Vlaanderen vindt plaats van maandag 21 september tot en met donderdag 15 oktober. Leerlingen van zeven scholen leren tijdens de actie alles over het belang van hergebruiken, repareren en recyclen van textiel. Na een gastles nemen de leerlingen het tegen elkaar op om zoveel mogelijk kleding en oud textiel in te zamelen.
Textiel Race draait om hergebruik en recycling
Het opgehaalde textiel wordt hergebruikt en gerecycled. De school die het meeste inzamelt, wint een prijs. Inwoners kunnen tussen 21 september en 15 oktober gemakkelijk en gratis textiel thuis laten ophalen. Textiel kan online worden aangeboden via www.textielrace.nl.
De Textiel Race Zeeuws-Vlaanderen is een initiatief van het O.L.A.Z. en een samenwerking van de Zeeuwse gemeenten op het gebied van afvalverwijdering, Curitas en de ZRD.
Zeven scholen uit Zeeuws-Vlaanderen doen mee
De deelnemende scholen zijn De Regenboog-De Wingerd groep A in Terneuzen, Aangeenbrugschool groep 7 in Terneuzen, De Brug groep D+E in Hulst, Prinses Marijkeschool groep 7 en 8 in Axel en Antoniusschool groep 7 en 8 in Axel.
Een aantal scholen zamelt het textiel alleen op school in. Dit zijn De Schuttershoek groep 7/8 in IJzendijke en Sint Bavo groep 8a en 8b in Oostburg.
Met de Textiel Race maken leerlingen op een praktische manier kennis met het hergebruiken, repareren en recyclen van kleding en ander textiel. Tegelijk kunnen inwoners bijdragen door oud textiel tijdens de actieperiode thuis te laten ophalen.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.