Herstel De Slagen: heropening verwacht in tweede kwartaal 2027

Waalwijk – Herstel van sporthal De Slagen moet ervoor zorgen dat deze naar verwachting in de loop van het tweede kwartaal van 2027 weer volledig in gebruik kan worden genomen. De gemeente Waalwijk werkt aan een herstelplan voor het gebouw. Uit verschillende onderzoeken blijkt dat herstel van de dakconstructie alleen veilig vanaf de buitenzijde kan plaatsvinden. Daardoor duurt het herstel langer dan eerder gehoopt.

Na de constatering van problemen met de dakconstructie is onderzocht of herstel vanuit de sporthal mogelijk was. Dit bleek niet veilig genoeg. Daarom wordt gewerkt aan een oplossing waarbij de staalconstructie van buitenaf wordt hersteld en versterkt.

Voorbereidingen voor herstel De Slagen

De constructeur werkt momenteel aan de benodigde tekeningen en berekeningen. Op basis daarvan kunnen een staalbouwer en aannemer offertes opstellen. Voordat de werkzaamheden kunnen starten, moeten verschillende voorbereidende stappen worden doorlopen. Pas nadat de technische uitwerking gereed is, offertes zijn ontvangen en de benodigde vergunning is verleend, kan opdracht worden gegeven voor het herstel. Na vergunningverlening duurt het daadwerkelijke herstel naar verwachting nog twaalf tot zestien weken.

Chantal Broekhuis, wethouder maatschappelijk vastgoed en onderwijs, licht de situatie toe: “We begrijpen dat het sluiten van De Slagen veel gevolgen heeft voor de gebruikers van De Slagen. Dat is heel vervelend. Tegelijkertijd staat de veiligheid van iedereen voorop. We werken met alle betrokken partijen aan een zorgvuldig herstel en bereiden de benodigde vergunningen en aanbestedingen voortvarend voor.”

Alternatieve locaties voor sport en onderwijs

De langere hersteltermijn vraagt veel van gebruikers van De Slagen. De gemeente, het Sportbedrijf en partners hebben de afgelopen periode gewerkt aan een zo goed mogelijke opvang van sport- en onderwijsactiviteiten. Totdat sporthal De Slagen weer volledig beschikbaar is, blijven zij zich inzetten om de gevolgen voor sporters, verenigingen en scholen zo veel mogelijk te beperken.

Dankzij de medewerking van verschillende partijen is een groot deel van de activiteiten ondergebracht op andere locaties. Zo maken gebruikers gebruik van sportvoorzieningen bij onder meer middelbare school De Overlaat en sporthal Dillenburcht in Drunen. Voor andere gebruikers zijn roosters aangepast of alternatieve locaties gevonden.

Waardering voor betrokkenen

De gemeente spreekt haar waardering uit voor het begrip, de flexibiliteit en de constructiviteit van de partijen die hinder ondervinden van de situatie. “Dankzij de inzet en flexibiliteit van scholen, onderwijsbesturen en andere betrokkenen kan het bewegingsonderwijs zoveel mogelijk doorgaan. Daar zijn wij erg dankbaar voor. Zo zorgen we er samen voor dat leerlingen kunnen blijven bewegen,” voegt wethouder Broekhuis toe.

“Sporten moet plezier geven, geen gepuzzel zijn. Toch is dat op dit moment voor veel verenigingen de realiteit. Trainingen op verschillende locaties, langere reistijden en roosters die telkens veranderen. We begrijpen goed dat dit frustrerend is voor sporters, ouders, trainers en verenigingen. Ondanks die uitdagingen zien we dat verenigingen, vrijwilligers en sporters er samen alles aan doen om trainingen en wedstrijden door te laten gaan. We hebben veel waardering voor die inzet én voor de hulp van onder meer De Overlaat en de gemeente Heusden. Samen met het Sportbedrijf blijven we alles op alles zetten om onze sporters te laten sporten. Want daar draait het uiteindelijk om,” aldus Miloš Bokšan, wethouder Sport.

Heropening verwacht in tweede kwartaal 2027

Meer informatie over het herstelplan volgt zodra de technische uitwerking, planning en vergunningprocedure verder zijn gevorderd. De gemeente blijft gebruikers van De Slagen tussentijds informeren over de voortgang.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio