Woerden – Woerden stond afgelopen weekend in het teken van de Boerenkaaskeuring om te zoeken naar de lekkerste boerenkaas. Zelfkazende boeren en kaashandelaren hadden meer 100 kazen voor deze keuring aangeboden. In het nieuwe Kaaspakhuis aan de Emmakade waren vrijdag dan ook een tiental kaaskeurmeesters de hele dag in touw om in de verschillende categorieën de winnaars te bepalen en op zaterdag werden de prijzen uitgereikt op de op feestelijke Historische Kaasmarkt op het Kerkplein.
Drie Woerdense winnaars
Al jaren opent Woerden het seizoen van de najaarskeuring voor Boerdenkaas en daarna volgen in het omliggende veenweidegebied op meerdere plaatsen boerenkaaskeuringen. Dit jaar kwam de lekkerste Belegen kaas van de familie van der Weerd. In de categorie Oude Kaas was voor de familie van Schaik uit Harmelen als beste uit de bus en behaalde de familie van der Weerd een 2de plaats. De categorie Kruidenkaas werd gewonnen door Boer Bert. Daarnaast werd de firma De Groot-Verburg uit Bodegraven de beste in de categorie Kaashandelaar. Morgen tijdens de historische kaasmarkt is de prijsuitreiking.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven. Heeft u een vraag over een bericht of wilt u iets persoonlijks delen? Neem dan contact op met de organisatie in het bericht of stuur uw vraag naar onze redactie. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Door een reactie te plaatsen gaat u akkoord met onze Algemene Voorwaarden en het Privacy- & redactiebeleid.