Geen vuurwerk tijdens jaarwisseling in De Bilt, wel ruimte voor buurtactiviteiten

De Bilt – Deze jaarwisseling geldt een landelijk vuurwerkverbod voor consumenten. Gemeente De Bilt verleent ook geen ontheffingen aan verenigingen en stichtingen voor het afsteken van vuurwerk. Om ontmoeting en gezelligheid op oudjaarsdag te stimuleren, kunnen inwoners een bijdrage aanvragen voor buurtactiviteiten.

Landelijk vuurwerkverbod met jaarwisseling

Per 1 augustus gaat de Wet veilige jaarwisseling in. De wet gaat in op 1 augustus 2026, dus aankomende eindejaarsviering mogen consumenten al geen vuurwerk meer afsteken. De nieuwe wet maakt onder voorwaarden ontheffingen mogelijk voor verenigingen en stichtingen voor het afsteken van vuurwerk. Burgemeester Maarten Haverkamp kiest er, in samenspraak met de burgemeesters van de BES-gemeenten (Soest, Baarn, Eemnes en Bunschoten), voor die niet te verlenen.

De inzet van politie, boa’s en ambtenaren is nodig voor het handhaven van de openbare orde, veiligheid en hulpverlening tijdens de jaarwisseling. Ook is het niet mogelijk om op tijd de benodigde regels vast te stellen en ontheffingsaanvragen zorgvuldig te behandelen.

Geen alternatieve viering, wel subsidie voor buurtactiviteiten

De gemeente organiseert geen alternatieve viering, zoals een centrale vuurwerkshow, lichtshow, droneshow of gezamenlijk aftelmoment. De opkomst voor zulke evenementen is vaak niet zo hoog, terwijl het hoge kosten met zich meebrengt voor organisatie en beveiliging.

Wel blijft de gemeente initiatieven van inwoners ondersteunen. Ook dit jaar kunnen inwoners onder bepaalde voorwaarden een bijdrage aanvragen voor activiteiten op 31 december die zorgen voor ontmoeting, gezelligheid en verbinding in de buurt. Daarmee wil de gemeente nieuwe tradities rondom de jaarwisseling stimuleren. Voor meer informatie kijk op www.debilt.nl/oudennieuw

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio