Utrecht – In de tweede week van april kwam de zorgsector samen in de Jaarbeurs voor de gecombineerde beurzen Zorg & ict, Zorg & food, Zorg & facility en Zorg & hr die met elkaar ruim 30.000 bezoekers trokken. Voor professionals uit zorg, beleid, bedrijfsleven en kennisinstellingen vormde het evenement een ontmoetingsplek waar het thema The Future Starts Here centraal stond.
Innovatie, praktijk en ontmoeting
Jaarbeurs was drie dagen lang het centrum van de Nederlandse gezondheidszorg in Utrecht. In een integraal programma kwamen innovatie, praktijk en ontmoeting samen. Bezoekers verdiepten zich in actuele en urgente thema’s als kunstmatige intelligentie in de zorg, cybersecurity, databeschikbaarheid, regionale samenwerking, voeding, werkomgeving en personeelstekorten.
Ambitie voor korte en lange termijn
Tijdens de opening sprak voormalig minister van VWS Ernst Kuipers over het belang van het samenbrengen van partijen uit het zorgveld. “De ontwikkelingen in de zorg gaan snel en de uitdagingen zijn groot, van wachtlijsten tot personeelstekorten. We kunnen dit oplossen, maar dan moet er écht worden samengewerkt, en de ambitie moet zijn om ook op korte termijn echt iets voor elkaar te krijgen.” Ook onderstreepte Kuipers het belang van vooruitkijken. “Waar wil ik over 3 jaar of 5 jaar eigenlijk staan, daarop vind je het antwoord bij uitstek op deze beurs.”
Gezondere zorg
De Zorg & ict beurs, die 27 jaar bestaat, en daarmee het oudste en grootste healthtech-evenement is van Nederland, trok met name door de actuele onderwerpen en bekende sprekers als Bas Bloem, Bianca Rouwenhorst en Danka Stuijver, veel bezoekers. De Zorg & food beurs die nu voor de tweede keer werd gehouden, bood de bezoekers een bijzondere beleving met grote stands waar nieuwe, duurzame en vooral smakelijke varianten van voeding werden aangeboden. Clustermanager Public van Jaarbeurs Audrey Wilschut: “Voeding speelt een steeds grotere rol in de zorg van vandaag en morgen. Op de beursvloer zijn concrete stappen gezet richting gezondere zorg.
Ideeën zijn tot leven gekomen en nieuwe samenwerkingen tussen zorg en food zijn ontstaan.” Zorg& facility toonde dit jaar niet eerder vertoonde innovaties op het gebied van medische hulpmiddelen, inrichting en kleding & textiel. Audrey Wilschut: “Innovatie en facilitaire keuzes bepalen in grote mate hoe zorg vandaag en morgen wordt ervaren. Op de beursvloer zagen we hoe slimme inrichting en logistiek bijdragen aan mensgerichte zorgomgevingen. De vierde vakbeurs Zorg & hr was uiteraard de beurs waar het grote knelpunt ‘personeelstekorten’ onderwerp van gesprek was bij de vele exposanten en bezoekers.
400 exposanten, 250 kennissessies
Met meer dan 400 exposanten, 250 kennissessies, internationale sprekers, expert‑tours, live demo’s en een dynamische Startupzone bood de beurs concrete oplossingen én inspiratie voor een toekomstbestendige en mensgerichte zorg. De grote opkomst en intensieve kennisuitwisseling benadrukken het belang van samenwerking binnen het complete zorgecosysteem.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven. Heeft u een vraag over een bericht of wilt u iets persoonlijks delen? Neem dan contact op met de organisatie in het bericht of stuur uw vraag naar onze redactie. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.
Door een reactie te plaatsen gaat u akkoord met onze Algemene Voorwaarden en het Privacy- & redactiebeleid.