Open Monumentenmaand met als thema ‘Veerkrachtig Erfgoed’

Kerkrade – Tijdens de Open Monumentenmaand kun je op laagdrempelige wijze op verschillende manieren kennismaken met het erfgoed in Kerkrade. Ook dit jaar heeft het Gemeente Archief samen met haar partners Mijn Streek Bibliotheek, Watermill Foundation, Abdij Rolduc, Lambertuskerk, Schacht Nulland, Botanische Tuin Kerkrade en IVN Kerkrade een toegankelijk en divers programma samengesteld voor een breed publiek.

Dit jaar is het thema ‘Veerkrachtig Erfgoed’. “Het is ons samen met onze partner weer gelukt om een mooi programma op te stellen, waarin bezoekers onze monumenten op een geheel nieuwe wijze leren kennen,” aldus wethouder Raoul Vinken (Erfgoed). Bijna alle activiteiten zijn gratis toegankelijk.

Opening Monumentenmaand in Merkstein

Burgemeester Petra Dassen-Housen van Kerkrade en burgemeester Fadavian van Herzogenrath zullen gezamenlijk de monumentenmaand openen op woensdag 2 september 2026 om 13.30 uur bij de Adolf Grube Merkstein. Aansluitend volgt een presentatie over Grube Adolf en kunt u na de koffie/thee en vlaai aan een rondleiding op het terrein deelnemen. De lezing is gratis. Aanmelden is verplicht en kan via: bergbaudenkmal-adolf@t-online.de

Mijnwerkerswandeling in Eygelshoven en Schacht Nulland

Op 5 september is er van 10.00 tot 14.00 uur een Mijnwerkerswandeling met bezoek aan Schacht Nulland van de Domaniale Mijn. Na de bezichtiging van schacht Nulland met filmvertoning en rondleiding start de wandeling o.l.v. Theo Wegh en Hennie Manien. Kosten voor de rondleiding zijn € 5,00 p.p. inclusief een kop koffie of thee in de Schacht. Opgave voor deze excursie via ivn.kerkrade@gmail.com.

Op 11 september tussen 15.00 en 16.30 uur geeft Jasper Kroese de lezing ‘Instappen! De reis door de tijd gaat vertrekken!’. En neemt u mee langs de rijke geschiedenis van de roemruchte spoorlijn van de Miljoenelijn. De lezing is gratis te bezoeken. Aanmelden via de website van Mijn Streek Bibliotheek, HuB.Kerkrade.

Op 20 september is er daarnaast ook een open dag in Schacht Nulland. De Schacht is van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Entree voor de open dag is gratis. Voor de kinderen rijdt er een miniatuur stoomtreintje dat gestookt wordt met kolen.

Op 23 september is er een wandeling door het mijnverleden van Eygelshoven. Tijdens deze wandeling o.l.v. Herman Langen, Olaf Op den Kamp en Theo Wegh van IVN Kerkrade maken wij kennis met een aantal mijnwerkersmonumenten, mijnwerkerswoningen in de Laurastraat en de witte mijnwerkerskolonie in de Hopel. De wandeling is gratis, opgave kan via ivn.kerkrade@gmail.com

Activiteiten in Kerkrade Centrum, in de wijken en Eurode

In Kerkrade Centrum, in de wijken en in Eurode zijn er genoeg aanknopingspunten en fijne locaties voor mooie verhalen over onze geschiedenis. Tijdens Monumentenmaand kun je deelnemen aan de vele activiteiten. Het complete overzicht van de Kerkraadse Monumentenmaand is terug te vinden op www.beleefkerkrade.nl/open-monumentenmaand

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio